CMS Avant-1/B-560-TX3/RR työstökeskus













Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet



Marke: CMS
Manufacturer
CMS
Model
Avant-1/B-560-TX3/RR with a digital table
Year of Manufacture
2006
Type of Machine
4-axis CNC machining center with a moving bridge
Moving bridge design with two racks. Fixed table during machining
Welded steel support frame stabilized by double heat treatment
Mobile bridge supporting a set of two crossed slide carriages for transverse and vertical movement
Travels
o X axis: 5600mm
o Y axis: 2050 mm
o Z axis: 300 mm
Working and positioning speed
o X axis from 0 to 60 m/min
positioning speed of 60m/min
o Y axis from 0 to 100 m/min
positioning speed of 100m/min
o Z axis from 0 to 30 m/min
positioning speed of 30m/min
Automatic centralized lubrication
TX3 vertical head with tool changer mounted on Z-TX3/12/L vertical carriage
o Head power: 15kw at 18000 rpm
o Programmable rotation speed of 1800 to 24000 rpm
o HSK63E cone
2 Rotary tool magazines with 16 stations each
i.e. 32 stations
o Max. tool diameter: 250mm
o Max. blade diameter: 400mm
8 transverse beams with longitudinal positioning controlled by 8 digital axes
8 digitalized positions in the transverse direction to allow the positioning of vices and suction cups
Chip evacuation belt
2 dry vacuum pumps
OSAI S 10/510i numerical control
Find more here
näytä yhteystiedot
Contact us at
näytä yhteystiedot