Cisa 6412L/2P/E/TS/SV - Autoclave teollinen autoklaavi











































Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




Type: 6412L/2P/E/TS/SV
No: 6305
Working pressure: 3.5 Bar
Working pressure jacket: 3.5 Bar
Material: Stainless steel
Volume: 500 Ltr
Pressure: 3.5 Bar
Capacity: 500 Ltr (432 Ltr nett)
Internal width: 640 mm
Internal depth: 1220 mm
Internal height: 640 mm
Inlet/Outlet: 700 x 680 mm
Tray sizes: 1200 x 600 mm
Max. temperature: 148 grd C
With jacket: 103 Ltr
Electric heated: Internal steam generator 4 bar - 45 kg/hour (Cisa S/N 6306 1997)
Electric capacity: 31 kW
With vacuum pump: 17-57 M³/h 33-200 mbar
Motor: 0,8 kW 220-240 / 380-415 Volt
With pump: 3 M³/h - Hmax 40 M
merk: Cisa
General
Pressure
Vacuum possible
Main Features
Specified Features - Autoclave
Horizontal autoclave
With trays
Insulated
With transport trolley