Haulotte H43 TPX teleskooppipuominostin

















































Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.














-water pump replaced (OEM Perkins)
-Water cooler flushed, water cooler bucks repaired.
-Brand new throtle actuator
-Jib cylinder rebuilded
-New absolute angle sensor in the boom
-New pressure sensors in jib
-Boom angle sensor replaced
-starter rebuilt
-Generator overhauled
- Jib link part rebuilded (Bearings, washers)
-The machine is upgraded with a single phase power generator, and the power line is protected with 240v 30mA ground fault circuit interrupter.
-Gáz aktuátor csere
-Vízpumpa csere (gyári Perkins)
-Vízhűtő átmosva, vízhűtő bakok javítva
-Önindító felújítva (csapágyak, kefék, kefetartó cserélve)
-Generátor felújítva (csapágyak kefék…)
-Kisgém munkahenger felújítva
-Kisgémben nyomásérzékelők cserélve
-Szintezőfejben abszolút szögjeladó cserélve
-Szintező fej újra perselyezve (Robco)
-Súlykorlát újra kalibrálva
-A gép egyfázisú áramfejlesztővel van felszerelve, és a tápvezeték 240v 30mA fi relevel van védve.