Uudet VTM Group 500KG DYNAMIC BALANCING MACHINE 9D716 tasapainotuskone







Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Universal, hard bearing, with horizontal axis of rotation.
On such a machine it is possible to balance:
• betwen bearings and cantilever rotors (armatures, pumps, turbines, combine rotors)
• rotor on special mandrels (disks, fans, pulleys, impellers)
• rotor in own bearings (rollers, drums)
The 9D716 balancing machine is used for balancing rotors of various designs in maintenance and production companies thanks to its narrow stands and belt-drive rotation. The machine can be equipped with a combined rotary drive for balancing a wide range of rotors in agricultural machinery and elevator equipment.
The 9D716 machines are also suitable for centrifugal compressor rotors, pumps and even combine harvester auger imbalances. The machine’s high degree of flexibility is ensured by its unique technical features, which permit adaptation of the machine to any workpiece during the changeover process, regardless of its design. Combine harvester accelerator drums, chopper shafts with knives and unbalanced variations of the combine shafts can be balanced on the same machine.
Weight range of balanced rotors, kg 5 — 500
Maximum rotor diameter (above the bedding), mm 1300
Diameter of rotor support necks, mm 30 — 180
Distance between the middles of the rotor support necks, mm, min/max 200 — 2000
Support type Rollers
Minimum achievable residual specific imbalance, g.mm/kg 0,4
Rotor speed range, rpm 300 — 1500
Drive type Frequency-adjustable asynchronous electric drive
Electric motor power, kW 4,0