Ronchi Officina Meccanica S.r.l PA 20 pakkauspuristin
















Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Model : PA 20
Year of manufacture: 2003
Machine type: Tableting press
Size: Euro D
Number of punches: 20 units
Max. tablet diameter: 25 mm
Production capacity: 56,000 tablets/hour
Max. compression force: 10,000 Kg
Several sizes available: Ø20 mm (complete) + Ø8 / Ø11 / Ø13 / Ø16 (4 punches + covers for small production runs)
Overall dimensions: 83 x 130 x 175
Dosing device, pre-compression, compression
Extraction device, upper and lower punch return
Available documentation
Operating video available on request
Modèle : PA 20
Année de fabrication : 2003
Type de machine : Presse à comprimés
Taille : Euro D
Nombre de poinçons : 20 unités
Diamètre max. du comprimé : 25 mm
Capacité de production : 56 000 comprimés/heure
Force max. de compression : 10 000 Kg
Plusieurs formats disponibles : Ø20 mm (complet) + Ø8 / Ø11 / Ø13 / Ø16 (4 poinçons + caches pour petite production)
Encombrement : 83 x 130 x 175
Dispositif de dosage, pré-compression, compression
Dispositif d’extraction, rappel poinçons inférieurs et supérieurs
Documentation disponible
Vidéo en fonctionnement disponible sur demande