Takisawa TS 4000YS Japan metallisorvi





















Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet

CNC control FANUC 32i-MODEL B
Max. turning diameter 315 [mm]
Max. swing over bed 600 [mm]
Max. turning lenght 735 [mm]
Stroke X axis 267 [mm]
Stroke Z axis 840 [mm]
Stroke Y axis -50 [mm] / +70 [mm]
Stroke A axis 780 [mm]
Rapid traverse rate X axis 30000 [mm/min]
Rapid traverse rate Z axis 30000 [mm/min]
Rapid traverse rate Y axis 10000 [mm/min]
Rapid traverse rate A axis 30000 [mm/min]
Spindle nose A2-8"
Max. bar diameter 82 [mm]
Spindle throughbore 94 [mm]
Max. spindle speed 4200 [rpm]
Spindle power 22 [kW]
Counter spindle nose F140
Counter spindle throughbore 53 [mm]
Max. counter spindle speed 6000 [rpm]
Counter spindle power 11 [kW]
Max. tool holder cross-section 25 [mm]
Number of tool stations 15
Number of tool stations driven 15
Max. speed driven tools 6000 [rpm]
Lubrication tank capacity 370 [l]
Total power required 37 [kVA]
Supply voltage 400 [V]
Chip conveyor with machine
5 live tool holders
Weight 6700 [Kg]