Hombak D 63 metallihöylä
















Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet



















Thickness planer Hombak D 63
Used
Planing width 630 mm
Planing height max. 200 mm
2-knife shaft
Kickback protection
Toothed infeed roller
Smooth outfeed roller
2 feed speeds 9 / 18 m/min
2 height-adjustable rollers in the thicknessing table
Knife setting gauge from Panhans
Transport dimensions approx. 1200 x 1100 x 1300 mm LWH
Weight approx. 1200 kg
Sale on behalf of customer, ex location near 73430 Aalen, without dismantling, without transport and assembly
Dismantling, loading and transport by us optionally possible
Subject to errors in the description and price
To avoid possible misunderstandings, an on-site inspection is possible and recommended by appointment
Sold as is
Technical specifications, condition description, year of construction and scope of delivery according to manufacturer's brochure or previous owner, without guarantee
Subject to prior sale
For used machines, any warranty is excluded, the following applies: “sold as seen”
Pictures and videos serve as examples and do not represent the actual scope of delivery
Terms of payment: Prices plus VAT, payment before collection or shipment
Terms of delivery: ex location
Our general terms and conditions apply, which can be viewed on the Internet at näytä yhteystiedot
Please pay particular attention to Article 9 regarding complaints and returns!