Saroglia FUB/D 56x74 kuuma folio leimauskone









Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet

The FUB/D 56x74 machine, supplied with an automatic SHEET-FEEDING-REMOVING SYSTEM, and hot foil stamping system for metallized strips, is a machine designed and built to shape, half-cut paper, blind emboss and hot foil stamp on cardboard and plastic materials.
FUB/D 56x74, Technical characteristics:
Production year: 2017
Run hours: 2400 aprox.
State of the machine: refurbished
Electrical panel: original
Workable paper and flat cardboard: from 80 to 1.800 gr/mq
Workable corrugated cardboard: up to 3 mm as (up to 4mm for micro-flute)
Workable PVC, PET, Polypropylene: from 100 micron to 2 mm
Maximum sheet format without frame: 56x74 cm
Minimum sheet format: 21x29.7 cm
Inside frame span:51x71 cm
Feeding pile height: 80 cm
Pressure power:110.000 kg
Mechanical speed:from 900 to 2.700 beets/hour
Macchina FUB/D 56x74 dotata con METTILEVAFOGLI automatico con impianto di stampa a caldo per i nastri metallizzati è un macchinario disegno e costruito per la sagomatura e il mezzo taglio di carta, Goffratura a seco e stampa a rilievo per il cartone e materie plastiche.
FUB/D 56x74, Caratteristiche tecniche:
Anno di produzione:2017
Ore lavoro: 2400 cca.
Statto macchina: revisionato meccanicamente
Impianto elettrico: originale
Lavoro carta o cartone teso: da 80 a 1.800 gr/mq
Lavoro cartone ondulato: fino a 5 mm
Formato foglio massimo: 56x74 cm
Formato foglio minimo: 18x 24 cm
Luce entro telaio: 51x71 cm
Altezza pila di alimentazione: 80 cm
Potenza di pressione: 110.000 kg
Velocità meccanica: da 900 a 2.700 colpi/ora