Toyota 8FBEK16T kolmipyöräinen trukki


Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Fabrikat Toyota Masttyp Triplex
Bauart Toyota Elektro Hubhöhe [mm] 4700
Typ 8FBEK16T Bauhöhe [mm] 2180
Antriebsart Elektro Freihub [mm] 1
Tragkraft [kg] 1600 Gabelträger mm über die Gabeln
Lastschwerpunkt[mm] Gabellänge 1200
Baujahr 2019 Gabeln 1200
Betriebsstunden 1510 Tech. Zustand sehr gut
Fahrgestellnummer 8FBEK16T-13450 Opt. Zustand sehr gut
Anbaugeräte
Seitenschieber: INTEGRIERT
Sonderausstattung
Mast: TRIPLEX
Ausstattung: 1x Scheinwerfer hinten **Unverbindliches Finanzierungsbeispiel: Mietkauf 48 Monate mit 0,- € Restzahlung = 406 EUR pro Monat
zzgl. Mwst.-VZ
Endkundenbemerkung
Toyota Premium-Plus Gerät mit 12 Monaten Garantie (inklusive Batterien 24V-80V) bis 1200 Betriebsstunden ab Lieferung
je nach dem
was zuerst erreicht wird