Linde H 45 D EVO 394-02 dieselkäyttöinen trukki








Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Nb Weel: 4 wheels
Height M: 3.12 m
Fahrzeug: Doppelzusatzhydraulik + 3. Steuerkreis
Mast: Doppelzusatzhydraulik + 3. Steuerkreis
Gabelträger
Zinkenverstellgerät mit Seitenschub KAUP 4,8T466B
Breite 1350 mm
Lastschutzgitter: 1200 mm über Flur
Vollkabine
Partikelfilter integriert
Bereifung Vorderachse: SE
300-15
Bereifung Hinterachse: SE
250-15
2 x LED Arbeitsscheinwerfer vorne
1 x LED Rückfahrscheinwerfer hinten
Staubschutz höher
Neigezylinderschutz
Panoramaspiegel
Lenksäule höhenverstellbar
Zugangskontrolle: Schlüsselschalter
Front- und Dachrollo
Gabelzinkenverschleißanschlag
Doppelpedal
Zentralhebel- und Kreuzhebel-Bedienung
Öffnungsbereich Zinkenverstellgerät 95 - 1090 mm
Teleskopgabelzinken RG458
Grundlänge 1350 mm
Ausschub 1000 mm
Cabin