Loro & Parisini MARINI EMCC 160 asfalttiasema












































Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Numero di magazzino: 12968
Impianto in continuo - LORO & PARISINI dotato di gruppo essiccatore MARINI EMCC 160
Alcune caratteristiche
Produzione 130 Ton/H
Essiccatore- mescolatore in controcorrente tipo MARINI EMCC 160 mobile
Gruppo di pesature Ramsey
Pre-dosatore mod. DNP 15/5 a 5 scomparti da 15 mc cad. completi di estrattore a nastro variabile
idraulico
Pre-dosatore
Cilindro essiccatore
Nastri alimentatori
Bruciatore automatico ad olio combustibile denso
Centralina di alimentazione con riscaldamento oleo-termico
n.2 serbatoi da 45
Silos a 2 scomparti da 15 mc cad. con dispositivo anti-segregazione
Cabina comandi con aria condizionata
Gruppo travaso combustibile
Filtro a maniche con depolveratore UNIJET P+1x10/50 con precamera ispezione filler (costruzione in acciaio carbonio Fe 360B)
Mono-ciclone DS 1800 con coclea trasporto polveri con ventilatore a camino
Pesa a ponte per camion
Dosaggio conta litri
termometro ottico
ed altri aggiornamenti a norma CEE