Huutokaupassa myytävät Biesse Rover 35 ATS S1 metallijyrsinkone














































Jos päätät ostaa koneen alhaisella hinnalla, varmista, että olet yhteyksissä sen todellisen myyjän kanssa. Etsi mahdollisimman paljon tietoa koneen omistajasta. Yksi huijaustapa on esiintyä jonakin todellisena yrityksenä. Jos jokin asia epäilyttää sinua, ilmoita asiasta meille palautelomakkeen kautta, jotta voimme seurata asiaa.
Tarkista ennen kauppojen tekemistä useita myynti-ilmoituksia, jotta saat yleiskuvan kyseessä olevan koneen keskimääräisestä hinnasta. Jos valitsemasi ilmoituksen hinta on huomattavasti vastaavanlaisia ilmoituksia alhaisempi, harkitse kauppoja tarkkaan. Merkittävä hintaero voi viitata piileviin vikoihin tai myyjän vilpilliseen käytökseen.
Älä osta tuotetta, jonka hinta eroaa huomattavasti muiden samanlaisten tuotteiden hinnoista.
Älä suostu epäilyttäviin vaatimuksiin tai ennakkomaksuihin. Jos jokin kaupoissa epäilyttää sinua, kysy rohkeasti lisätietoja, pyydä koneesta lisää kuvia tai asiakirjoja, tarkista asiakirjojen aitous ja esitä kysymyksiä.
Tämä on petosten yleisin tyyppi. Myyjä saattaa pyytää sinua maksamaan tietynsuuruisen ennakkomaksun "varatakseen" koneen sinulle. Kun huijari on saanut rahat, hän katoaa, etkä enää kuule hänestä.
- Ennakkomaksu
- Älä tee ennakkomaksua ilman papereita, jotka vahvistavat rahansiirron, jos myyjä on ollut mielestäsi epäilyttävä viestintänne aikana.
- Siirto "omaisuudenhoitajan" tilille
- Tämän tulisi saada hälytyskellot soimaan: olet todennäköisesti tekemisissä huijarin kanssa.
- Siirto yritystilille, jonka haltijan nimi muistuttaa toisen yrityksen nimeä
- Huijarit saattavat yrittää esiintyä jonakin tunnettuna yrityksenä, jolloin yrityksen nimi on lähes sama kuin tunnetun yrityksen. Älä siirrä varoja, jos yrityksen nimi on epäilyttävä.
- Omien tietojen vaihtaminen oikealta yritykseltä tulevaan laskuun
- Varmista ennen maksamista, että laskun tiedot ovat oikein ja että ne viittaavaat kyseessä olevaan yritykseen.
Myyjän yhteydet




















Efter flytten har maskinen inte installerats eller tagits i drift, eftersom lokalen saknar tillräcklig elkapacitet och någon uppgradering av elanslutningen inte varit aktuell.
Funktionstestades innan transport till nuvarande lokal 2024-08.Information från nuvarande ägare:Se kommentar om skick från nuvarande ägareKommentar om skick från nuvarande ägare:Fungerade 2024-08 då den monterades ner och transporterades till nuvarande lokal.
Övriga mått: Transportmått ca 520x2,65m Arbetsyta vakuumbord 155x350cm
Lasthjälp med: Lastmaskin
Information om lasthjälp: Kan transporteras ur lokal, men ej lyftas på bil
Lämplig för bearbetning av
Massivt trä
MDF
Plywood
Spånskivor
Laminat
HPL
Övriga träbaserade skivmaterial
Video är sedan tidigare lokal
Kompressor/vakuumpump Kaeser ASV 60
Styrskåp/dator
Vakuumtank 900L
Trampmattor / säkerhetsmattor
Verktygsväxlare med 13 verktyg monterade (14 verktygsplatser)
Trampmattor / säkerhetsmattor
Vakuumbord (ATS)
CNC-styrsystem med dator och styrskåp
Automatisk verktygsväxlare